На Рівненщині хочуть позакривати слабкі лікарні, підсиливши потужніОдин із варіантів оптимізації мережі лікарень на найближчій сесії облради має запропонувати Рівненська ОДА. Свої пропозиції профільне управління уже презентувало очільнику держадміністрації Віталію Ковалю. Об этом сообщает provinciya.in.ua со ссылкой на СМИ.


Оскільки з 1-го квітня 2020 року реформа охорони здоров’я виходить на третинний рівень, заклади, які не матимуть достатньої кількості пацієнтів, просто не зможуть існувати. Через це слабкі та малозавантажені медзаклади пропонують перепрофілювати або ж закрити, а потужні, навпаки — підсилити.


На цю сесію обласної ради ми пропонуватимемо варіант закриття двох туберкульозних лікарень — Острожецької (Млинівський район — ред.) та Страшівської (Сарненщина — ред.). В обох випадках вони малопотужні. До прикладу, з початку року в Острожці пролікували лише 33 людини, це при тому, що в закладі — 48 працівників. Саме приміщення потребує капітального ремонту. Аналогічна ситуація й зі Страшівською лікарнею.

Разом з тим, на утримання закладів йде близько 12 млн₴ Звільнені приміщення громада зможе використовувати на власний розсуд, а пацієнтів направлятимуть в обласну туберкульозну лікарню, де використовують сучасні схеми лікування, — розповів начальник управління охорони здоров’я держадміністрації Юрій Осіпчук.Першим кроком до реорганізації уже стало створення Центру громадського здоров’я, який об’єднав три центри: профілактики та боротьби зі СНІДом, статистики і здоров’я.


Тим часом Рокитнівське медучилище приєднали до комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія», а Зірненську туберкульозну лікарню нещодавно реорганізували у комунальне підприємство «Зірненська лікарня-хоспіс». Вже скоро, за рахунок фінансування Національною службою здоров’я України цей заклад надаватиме ще й хоспісні послуги.


Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко додала, що у кожному з трьох госпітальних округів області (Рівненський, Дубенський та Сарненський) потрібен заклад паліативно-хоспісної допомоги. Нині Рівненщині вдається покривати потребу у таких послугах, адже відділення працюють у Дядьковичах, Дубні та Зірному.


Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/na_rivnenshchyni_hochut_pozakryvaty_slabki_likarni_pidsylyvshy_potuzhni_242159.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя